• Kritériá hodnotenia žiakov 2.stupňa

v prípade dištančnej formy vzdelávania

Hodnotenie známkou

Kritérium na získanie hodnotenia

1

Žiak vypracoval úlohu výborne  so zanedbateľným počtom chýb. Žiak odovzdal riešenie pridelenej úlohy v termíne(na prípadné oneskorené odovzdanie po termíne má žiak vysvetlenie a písomné ospravedlnenie od rodiča- Edupage správa vyučujúcemu).

Online aktivita - Žiak sa aktívne zapája do diania na online hodinách, okamžite komunikuje a správne odpovedá na otázky vyučujúceho. Preverenie pochopenia učiva, pracovný list, praktické činnosti (prezentácie, projekty, referáty) alebo iný druh zadania vypracoval  na 90% a viac percent.

2

Žiak vypracoval úlohu  s menším počtom chýb, odovzdal riešenie pridelenej úlohy v termíne (na prípadné oneskorené odovzdanie po termíne má žiak vysvetlenie a písomné ospravedlnenie od rodiča – Edupage správa vyučujúcemu).

Online aktivita - Žiak sa aktívne zapája do diania na online hodinách, okamžite komunikuje a väčšinou správne odpovedá na otázky vyučujúceho. Preverenie pochopenia učiva, pracovný list, praktické - činnosti (prezentácie, projekty, referáty) alebo iný druh zadania vypracoval v rozmedzí od 75 %  do 89%.

3

Žiak vypracoval úlohu s priemerným počtom chýb. Žiak odovzdal riešenie pridelenej úlohy v termíne (na prípadné oneskorené odovzdanie- po termíne, má žiak vysvetlenie potvrdené rodičom, zaslané cez konto rodiča Edupage správou vyučujúcemu).

Online aktivita - Žiak sa menej často zapája do diania na online hodinách, komunikuje a  odpovedá na otázky vyučujúceho, odpoveď nie je vždy správna. Preverenie pochopenia učiva, pracovný list, praktické - činnosti (prezentácie, projekty, referáty) alebo iný druh zadania  vypracoval  v rozmedzí od 50 %  do 74%.

4

Žiak vypracoval úlohu s väčším počtom chýb. Žiak odovzdal riešenie pridelenej úlohy v termíne (na prípadné oneskorené odovzdanie- po termíne, má žiak vysvetlenie potvrdené rodičom, zaslané cez konto rodiča Edupage správou vyučujúcemu).

Online aktivita- Žiak sa väčšinou nezapája do diania na online hodinách, komunikuje a  odpovedá na otázky vyučujúceho, odpoveď je väčšinou nesprávna. Preverenie pochopenia učiva, pracovný list, praktické - činnosti (prezentácie, projekty, referáty) alebo iný druh zadania  vypracoval  v rozmedzí od 25 %  do 49%.

5

Žiak nevypracoval, neodovzdal pridelenú úlohu. Po možnosti  úlohu prepracovať-opraviť si nedostatočné riešenie, žiak nereagoval, alebo odovzdal neúplné a povrchné vypracovanie s veľkým počtom chýb. Vôbec neprejavil snahu o konzultácie s učiteľom.

Online aktivita – Žiak sa nezapája do diania na online hodinách, na otázky vyučujúceho neodpovedá. Overenie vedomostí, pracovný list.  praktické aktivity (prezentácie, projekty, referáty) alebo iný druh vypracoval za  menej ako 25%.

• +421 42 4632 458 +421 905830798
      • 31202420